Tänased mõttetalgud panevad aluse ulatuslikule laste keskkonnateadlikkuse projektile

Sellel aastal pea 6000 Eestimaal elava lapseni jõudnud menukas nukuetendus Prügihunt ja Superjänes, milles ühe peategelasena tegi kaasa tegelane Killerkott, kasvab uuel aastal 12-osaliseks telelavastuste sarjaks, mille eesmärk on õpetada lapsi loodust väärtustama ning igapäevaelus tervislikke ja keskkonnateadlikke valikuid tegema.
Nukuetendust Prügihunt ja Superjänes mängiti sellel aastal koolidele ja lasteaedadele üle Eesti 50 korral. Nukuteatri, JCI GO Koja ning Teeme Ära koostöös sündinud ettevõtmine koondas senised laste jaoks tuttavad loodushoiu eest seisvad tegelased kokku ühtsesse etendusse, mis rääkis nii eesti kui ka vene keeles seiklusliku loo metsaelanikest ja nende võitlusest prügiga.
“Kui projektiga algust tegime, lootsime, et suudame leida 50 kooli-lasteaeda, kes tahavad etenduse endale külla kutsuda. Selle asemel kasvas asjast huvitatute nimekiri mõne päevaga rohkem kui 300ni,” sõnas üks ettevõtmise eestvedajaid, Meeli Laane. Pealtvaatajatelt saabunud tagasiside oli Laane sõnul positiivne: “õpetajad kirjutasid meile, et nukuetendus tekitas lastes teema vastu elavat huvi, mitmetes koolides ja lasteaedades toimusid hiljem pikad ja põhjalikud arutelud. Paljud lapsed saatsid meile hiljem oma joonistusi ja kirja pandud mõtteid.”

Siis tekkiski meeskonnal idee arendada juba tuttava etenduse ja tegelaskujude baasil välja pikem lastele suunatud telelavastuste sari, mis võimaldaks läbi võtta keskkonna ja loodushoiu teemad üksikasjalikumalt ning teha seda märksa laiema vaatajaskonna ees.

“Täna oleme kokku kutsunud kõik senised koostööpartnerid, et sel aastal toimunu kokku võtta ja ühiselt edasi mõelda, kuidas olemasolevast etendusest kasvatada huvitav, lõbus ja mõtlemapanev sari – mis on need teemad, mida selles kindlasti käsitlema peaksime ja kuidas neid täpselt avada. Killerkott tembutab ilmselt ka järgmistes osades, näidates lastele kilekottide tapvat mõju elusloodusele,” võttis Laane kokku Rotermannis toimuvate mõttetalgute eesmärgi.
Telelavastuste sarja idee on tänaseks saanud positiivse vastuse ka Keskkonnainvesteeringute Keskuselt ning 12-osalise telelavastuse lõplikku valmimist kavandatakse järgmiseks aastaks.

Sellel aastal Eestimaa lastele valminud nukuetendust Prügihunt ja Superjänes saab vaadata ning kõikide tegelastega lähemalt tutvuda projekti kodulehel: etendus.jci.ee

Etenduse DVD-d, millelt leiab lisaks etendusele ka mitmeid täiendavaid õppematerjale, saadetakse 1200-sse erinevasse koolid ja lasteaeda.
Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Lisainfo:

Helina Aaboja
Projekt Üks Müts projektijuht
E-mail: aaboja@gmail.com
Tel. 5292710

etendus.jci.ee

Tiina Urm
Communications & PR
World Cleanup 2012
gsm: +372 5300 0515
e-mail: tiina@letsdoitworld.org