OTSE DELFI TV-s: Genka, Getter ja Mati Kaal arutavad homme Põhja Rimis eestlaste kilekotilembuse üle

Homme kell 12 toimub Tallinna Põhja Rimis Killerkoti kampaania raames üritus „Keskkonna pooltund“, kus vestlevad kampaania eestvedaja Anneli Ohvril, Tallinna Loomaia direktor Mati Kaal, laulja Getter Jaani, räppar Genka ning Rimile uue riidest poekoti disaininud Lauri Mengel.

“Kilekotid on muutunud tänu ohjeldamatule kasutamisele suureks ohuks loomadele, lindudele ja kaladele ning on jõudnud ringiga ka inimese toidulauale. Kilekottidest on saanud globaalne probleem, millel puuduvad riigipiirid,” ütles Ohvril.

Killerkoti ja Rimi looduskampaanias kaasa lööv Märt Pius leiab, et eks inimesed ise peavad näitama, et nad ei taha kilekotte ja iga virsik ei pea olema eraldi kiletatud – siis ehk poed ja tootjad seda enam ei paku ka. „Me ei tohi olla nii mugavad, et tarbime toote sekundiga, aga ilus pakend selle ümber laguneb 500 aastat.“

Homme jagatakse Põhja Rimis 100 esimesele meeskliendile tasuta riidest poekott, mis on disainitud meeste soove silmas pidades – poekoti sangad pole nii pikad ning kotil on meestele sobiv kujundus. Rimi korraldab riidest poekoti disainikonkurssi igal aastal, kus saavad osaleda kõik huvilised ning lemmiku valib rahvas.