Eestimaalased liituvad usinasti kilekotivaba kuu aktsiooniga

Pressiteade

Killerkoti kampaania on lühikese ajaga kogunud Facebookis üle 2500 inimese, kes on vastu võtnud väljakutse oktoobris poes käies mitte ostma ega tasuta kaasa võtma kilekotte. Killerkoti projekti eestvedajad kutsuvad kõiki üles algatusega liituma.

TUUL8837
Näitleja Märt Pius. Foto: Killerkoti kampaania

“Killerkott on selline asi, millele igapäevaselt ei mõtle. Aga see kampaania on tõmmanud kenasti teema fookusesse ja kui teised tublid inimesed proovivad ilma killerkotita hakkama saada, siis tuleb minulgi oma panus anda,” ütles kampaania üks eestkõnelejatest, näitleja Märt Pius.

Kilekotivaba oktoobri väljakutse on vastu võtnud ka teised kampaania eestkõnelejad – näiteks Getter Jaani (laulja), Elisabet Reinsalu (näitleja) ja Maksim Galanin (ajakirjanik). Projekti toimkond elab kampaania ajal samuti kilekotivabalt. Vaata lühikesi videoklippe sellest, mida Märt Pius ja teised tuntud inimesed kilekottidest arvavad.

Piusi sõnul on tõenäoliselt kõige keerulisem saada võitu oma mugavusest ja seetõttu on suur roll poekettidel: “Ma kutsuks üles poekette võitlema eesrindlikumalt ja suurema visiooniga nende killerkottide vastu. Siin peavad just kaupmehed julgemalt appi tulema, sest nende sammud on suuremad kui ühe kodaniku omad,” lisas Pius.

Killerkoti projekti peamisteks eesmärkideks on vähendada õhukeste kilekottide tarbimist Eestis ning leida koostöös kaupmeestega mõistlikud ja keskkonnasõbralikumad alternatiivid. Eelkõige on soov vähendada mugavustarbimist ja kutsuda üles inimesi kasutama vastupidavaid riidekotte. Puu- ja köögivilju soovitatakse pakendada näiteks taaskasutatavatesse võrkkottidesse.

Septembris avaldatud TSN Emor uuringust selgus, et enamik Eesti elanikke (89%) teab, et kilekotid on keskkonnale kahjulikud. Suurem osa Eesti inimesi toetab kilekottide tasuliseks muutmist või/ja keelustamist, eriti kui on olemas sobilikud alternatiivsed lahendused.

Kampaaniat toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ning taaskasutatud plastikust materjalide tootja PlastRex ja Elegro. Projekti eestvedajaks on Ettevõtlike Noorte Koda JCI.

Lisainfo:
Meelika Hirmo
Killerkoti kampaania
Avalikud suhted
Tel: +372 504 1258
E-mail: meelika@killerkott.org